Gadżety, które ułatwią Ci przewożenie noworodka i niemowlaka

Gadżety, które ułatwią Ci przewożenie noworodka i niemowlaka
epigonsa
Gadżety
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Podróż autem z małym dzieckiem może być przyjemna i wesoła. Pomóc w tym mogą ciekawe gadżety, które są w stanie ułatwić wiele spraw.

Odpowiednie przewożenie niemowlaka w aucie – jak zrobić to dobrze?

Każdy młody rodzic musi zmagać się z pewnymi przeciwnościami i utrudnieniami, szczególnie jeżeli chce on jak najwięcej czasu spędzać właśnie ze swoją pociechą. Jednym z największych utrudnień bez dwóch zdań może być na przykład jazda samochodem. Małe dzieci, w szczególności noworodki, nie są gotowe do takich podróży i jeżeli naprawdę chcemy zabrać je w samochodową wyprawę, musimy się do niej bardzo dobrze przygotować. W przeciwnym wypadku sprawimy, że nie tylko cała podróż będzie uporczywa zarówno dla malucha, jak i dla rodziców, ale również potencjalnie niebezpieczna.

Zasad, które są ustalone albo prawnie, albo obyczajowo, jest naprawdę wiele, lecz nie powinno być to dla nikogo niczym dziwnym – wszystko bowiem rozbija się o zdrowie i życie naszego dziecka. To właśnie dlatego do kwestii samochodowych podróży musimy podejść w tym przypadku wyjątkowo poważnie. 

Jakie elementy są podstawą w przypadku przewożenia małego dziecka autem?

Zanim przejdziemy do tytułowych gadżetów, o których oczywiście powiemy sobie trochę więcej, warto byłoby przynajmniej naświetlić podstawy dotyczące bezpieczeństwa maleństwa w aucie. Przede wszystkim – fotelik, który nie tylko będzie dobrze amortyzować dziecko, ale również będzie dostosowany do jego wielkości i wagi. Ważna jest również jego pozycja – najczęściej półleżąca – i kierunek ustawienia. Eksperci i producenci aut uważają, że najlepsze jest ustawienie fotelika tyłem do kierunku jazdy i na tylnej kanapie. Oczywiście, jeżeli ustawiamy fotelik tyłem, konieczne jest wtedy wyłączenie konkretnych poduszek powietrznych. Dzięki tym zasadom będziemy w stanie bez problemu zapewnić naszemu dziecku przynajmniej podstawowy poziom bezpieczeństwa.

Kilka przedmiotów, które ułatwią transport niemowlaka

Jeżeli chodzi o gadżety, które są w stanie pomóc naszemu dziecku oraz nam przetrwać podróż w dobrym humorze oraz w pełnym spokoju, możemy wspomnieć o kilku najciekawszych propozycjach, jakie obecnie oferuje nam rynek. Możemy na przykład wyposażyć się w dodatkowe lusterko, dzięki czemu kierowca może obserwować fotelik. Dobrym pomysłem będzie również osłonka przeciwsłoneczna, by słońce nie oślepiało dziecka. 

O czym jeszcze warto wspomnieć? Dobrym zakupem bez wątpienia może być niewątpliwie organizer, w którym możemy posegregować przekąski, zabawki czy artykuły kosmetyczne. Niektórzy producenci zabawek tworzą również specjalne produkty idealne do samochodu – puzzle, kolorowanki czy stoliki interaktywne. Co prawda można również wyposażyć się w uchwyt na tablet czy smartfon, lecz nie warto bombardować małych dzieci technologią. Czas można spożytkować na wiele innych sposobów!

Zdj. główne: Kadyn Pierce/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Iphone — dlaczego warto go kupić?
Iphone — dlaczego warto go kupić?
Dlaczego warto kupić iPhone? Odkryj niezawodność, jakość wykonania i doskonałe funkcje tego popularnego smartfona.
Ostatnie wpisy