Zawód przyszłości? Kolejna szkoła wprowadza e-sport do programu kształcenia!

Zawód przyszłości? Kolejna szkoła wprowadza e-sport do programu kształcenia!
epigonsa
Oświata
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

E-sport od jakiegoś czasu rozwija się w naszym kraju w nieprawdopodobnym tempie, o czym najlepiej świadczy coraz powszechniejsze tworzenie w szkołach klas o takim profilu. Zazwyczaj łączą się one z zawodem technika-informatyka, dzięki czemu absolwenci mają w założeniu bez większych problemów odnaleźć się na rynku pracy.

Chociaż klasy o profilu e-sportowym w dalszym ciągu stanowią nieoczywistą pozycję w ofertach szkół średnich, to coraz więcej placówek zaczyna decydować się na podjęcie tego śmiałego kroku. Jest to oczywiście odpowiedź na stale rosnące zainteresowanie młodzieży wirtualną rywalizacją. Dzięki uczęszczaniu do klasy, w której kładzie się nacisk nie tylko na e-sport, ale również na tradycyjną informatykę czy pracę z dźwiękiem i obrazem, młodzi ludzie mają niepowtarzalną możliwość pogodzenia swojej największej pasji z nabywaniem umiejętności pożądanych przez potencjalnych pracodawców.

Klasę e-sportową z technologią multimedialną utworzono ostatnio w IX Liceum Ogólnokształcącym im. Wisławy Szymborskiej w Sosnowcu. To kolejna placówka po m.in. Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu, Zespole Szkół w Bielsku-Białej, czy Międzynarodowej Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi, która postanowiła wyjść naprzeciw zainteresowaniom młodych adeptów gier komputerowych. Kluczem do sukcesu ma być zapewnienie uczniom solidnego przygotowania w różnych dziedzinach – zarówno pod kątem praktycznym, jak i czysto teoretycznym.

Obecność e-sportu w szkołach to klarowny komunikat, że nie najlepsza reputacja, jaką jeszcze do niedawna cieszyły się gry komputerowe wśród nauczycieli oraz rodziców, powoli odchodzi w zapomnienie, a sport elektroniczny zaczyna być postrzegany jako dyscyplina warta uwagi. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie liczba szkół z klasami e-sportowymi w programie może jeszcze znacząco wzrosnąć.

Inwestujemy w przyszłość, dajemy możliwości 💻🔌🎮
Nowy profil kształcenia w IX LO – E-sportowy z technologią multimedialną…

Opublikowany przez IX Liceum Ogólnokształcące im. Wisławy Szymborskiej w Sosnowcu Środa, 10 marca 2021

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak profesjonalne narzędzia takie jak derma rollery i myjki fryzjerskie mogą zmienić Twoją codzienną rutynę pielęgnacyjną
Jak profesjonalne narzędzia takie jak derma rollery i myjki fryzjerskie mogą zmienić Twoją codzienną rutynę pielęgnacyjną
Poznaj rewolucyjną zmianę w pielęgnacji skóry i włosów dzięki profesjonalnym narzędziom, takim jak derma rollery i myjki fryzjerskie. Daj się przeniknąć nowoczesnym rozwiązaniom.
Ostatnie wpisy